8004-5 3553 041
برای مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید
امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۹
مرکز فوریتهای چاپ تبریز
چاپ ست اداری

چاپ ست اداری در تبریز


ست اداری یا اوراق اداری همانطور که از نامشان پیداست اوراقی مربوط به ادارات، برای رد و بدل کردن بین موسسات و سازمان های اداری و مکاتبات اداری میباشد. اوراق اداری معمولاً به ۵ دسته تقسیم میشوند :سربرگ – پاکت نامه – کارت ویزیت و …

 منظور از ست های اداری قالبی است که طراحی تمامی محصولات کاغذی و دیجیتالی شما را در بر‌‌ می‌گیرد. نامه نگاری، پاکت نامه، سربرگ، حتی چاپ هایی از قبیل سررسید و تقویم که به نام شرکت شما چاپ‌‌ می‌شوند‌‌ می‌بایست نام و نشان شما را همراه داشته باشند. این موضوع به هیچ عنوان ساده نیست و منظور از جلوه گری برند کسب و کار شما روی ست های اداری حضور نام شرکت نیست؛ بلکه یک سری اسلوب و قالب طراحی است که به دلیل تکرار و ازدیاد کیفی و کمی به تدریج در ذهن مخاطب شما را تداعی‌‌ می‌کند.
اگر از ما بپرسید حتما خواهیم گفت که ارزش دارد در ابتدای کار کمی بیش تر هزینه و وقت صرف کنید و برای سال های سال راحت باشید.به طور سنتی وقتی صحبت از ست اداری‌‌ می‌شود منظور سربرگ، نامه، پاکت و مهر و کارت ویزیت است. اما باید بدانید که شاید در دهه های قبلی شرکتی که ست اداری خود را بر اساس این اعضا شکل‌‌ می‌داد موفق و کامل شناخته‌‌ می‌شد اما امروزه اوضاع تفاوت دارد. با پیشرفت های تکنولوژیک و تغییر ساز و کار دفاتر امروزه حتی طراحی سایت شما و رنگ بندی آن باید تناسبی درخور با ماهیت فعالیتی که‌‌ می‌کنید داشته باشد. البته این باید‌ها برای نیل به موفقیت و اهداف بلندپروازانه است اگر نه کسی شما را به خاطر عدم رعایت آن‌ها به زندان‌‌ نمی‌اندازد(مگر اینکه با بی اعتنایی به اصول حیاتی کسب و کارهای امروزی ورشکسته شوید و کار به جاهای باریک کشیده شود). از این نکات که بگذریم اگر‌‌ می‌خواهید یک ست اداری کامل داشته باشید، قلم، کاغذ، ماگ، نامه های الکترونیک، تقویم، سررسید و حتی تیشرت و لباس مجموعه‌ی شما باید واحد باشد و آن قدر زیبا طراحی شده باشد که چشم‌ها را خیره کند و فارغ از پیام مجموعه‌ی شما هم پدیده‌ای باشد جامع الاطراف و زیبا که نظرها را به خود جلب‌‌ می‌کند. تجسم کنید که چقدر زیبا است اگر نامه‌ی اداره یا شرکت شما اسلوبی داشته باشد که تمامی کسب و کارهای مشابه و آن هایی که با شما در ارتباط هستند به محض مشاهده شما را به خاطر بیاورند. حال اولین کاری که در این ارتباط باید اجرایی شود طراحی قالب است. برای این کار به یک طراح شش دانگ و کارکشته احتیاج دارید. او یا تیم طراحی او باید کارهایی در اختیار شما قرار دهند که قابلیت کار روی تمامی نمونه های چاپ اعم از پاکت و سربرگ و سررسید و غیره را داشته باشد. همچنین نکته‌ای که امروزه با پیشرفت های تکنولوژیک ضروری است توجه به طراحی های دیجیتالی است. یعنی گاهی مکاتبات به صورت مجازی از طریق ایمیل و سایرابزارها فرستاده‌‌ می‌شوند؛ نیاز است تا برای آن‌ها هم به طور مشابه برنامه داشته باشید. به خاطر داشته باشید که با ست اداری خود در واقع میزان اعتبار برند خود را درهر حوزه‌ای به نمایش‌‌ می‌گذارید؛

سربرگ چیست ؟

برگه‌ای که به منظور مکاتبه بین ادارات و موسسات و سازمانها میباشد و برای یادداشتهای داخلی و نامه نگاریهای اداری از سربرگ خاص هر شرکت استفاده میشود معمولاً وظایف شرکت ، آدرس و مشخصات شرکت را در سربرگ یادداشت میکنیم .همچنین آرم شرکت ،تاریخ ،شماره ، پیوست در سربرگ ذکر میشودهر مبارزه‌ای نظم‌‌ می‌طلبد. به همین خاطر است که نیروهای نظامی هرکشوری لباس مخصوص به خود را طراحی‌‌ می‌کنند و در قالبی شکیل و واحد برای رویارویی با خطرات و دشمن آماده‌‌ می‌شوند. حتی تیم های ورزشی و مثلا فوتبال هم هریک لباس مخصوص به خود را دارند. لباسی که پیشینه و ماهیت وجودی آن‌ها را نمایش‌‌ می‌دهد و برایشان سرمایه و اعتبار‌‌ می‌آورد. در دنیای کسب و کار هم اوضاع به همین شکل است.‌‌ نمی‌توان وارد رقابت های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی شد اما برای خود نظم و شکل مشخصی انتخاب نکرد. در اختیار گرفتن یک ست اداری برای هر مجموعه‌ای به منزله‌ی اعلام آمادگی برای رقابت با سایر رقبا است. در نتیجه نسبت به این موضوع حساس باشید و دقیق.  .
سربرگ معمولاً با پاکت نامه و کارت ویزیت هماهنگی داشته جای بحث نیست که در دنیای انسان‌ها این اعتبار است که حرف اول را‌‌ می‌زند. در اختیار داشتن ست اداری و به ویژه سربرگ که تمامی مکاتبات و اسناد در دل قالب مشخصِ آن سربرگ قرار بگیرند اعتباری است ویژه؛ البته در صورتی که اصول اساسی طراحی این چاپ های منحصر به فرد رعایت شده باشند.

ویژگی های سربرگ

اگرچه اکثریت قریب به اتفاق سربرگ‌ها در برگه های A4 چاپ‌‌ می‌شوند اما باید این آمادگی را داشت که بتوان نامه و مکاتبات قطع های کوچک و بزرگ تر را نیز با سربرگ چاپ کرد. به خاطر داشته باشید که باید لوگوی شرکت، تلفن و راه های ارتباطی و از همه مهم تر آدرس شرکت خود را سربرگ قرار داده باشید. یک نامه و مکاتبه اهمیت و جلوه‌ای ویژه دارد اگر فرستنده تمام و کمال خود را معرفی کرده باشد و آمادگی پاسخگویی داشته باشد .
سایزهای متداول سربرگ معمولاً  ۲۱ در ۲۹ و ۲۱ در ۱۴٫۷ سانتی متر‌‌ می‌باشد که به a4 و a5 معروف است و  معمولاً در جهت عمودی میباشد و این سایز معمولاًبه دلیل اقتصادی بودن و نداشتن ضایعات انتخاب شده . جنس سربرگ‌ها بیشتر بصورت چاپ سربرگ کتان ، چاپ سربرگ تحریر ۸۰ و ۱۰۰۰ و ۱۲۰ گرم میباشد
نکات مهمی که باید در طراحی سربرگ به آن توجه کنیم ؟
سربرگ‌ها برگه های هستند که در سایز A4 و A5 متداول هستند و در طراحی آن‌ها از عوامل بصری مثل لوگو شرکت، نام شرکت، ادرس و اطلاعات تماس درج میشود که بسته به سلیقه طراح کنار هم چیده میشوند . سایز لوگو شرکت بسته به سلیقه طراح کوچک و بزرگ در داخل سربرگ طراحی‌‌ می‌شود ولی اندازه متداول قرارگیری آن ۵ تا ۱۵ سانتی متر است. بحش‌ها اصلی و مهمتر در سربرگ با سایز بزرگتر فونت نوشته و طراحی‌‌ می‌شوند و باز هم بسته به سلیقه طراح و تایید مشتری لوگو و اسم شرکت کنار هم قرار میگیرند.
سایز سربرگ‌ها عموما در سایزهای  A4 و A5 چاپ‌‌ می‌شوند و معمولا سایز A5 برای مکاتبه هایی که درون سازمان انجام‌‌ می‌شود کاربرد دارند و سایز A4 برای مکاتبه هایی که خارج از سازمان انجام‌‌ می‌شوند که بیشرر به دلیل سایز بزرگتر بودن آن این عمل انجام‌‌ می‌شود که برای مکاتبه های طولانی تر نیاز به چند برگه نباشد.
چاپ سربرگ اختصاصی‌‌ می‌تواند کمک زیادی به تبلیغات هر شرکت انجام دهد و یکی از قوی ترین الگوهای کاری برای رسیدن به هدف که بالا بردن کیفیت شرکت‌‌ می‌باشد است.
بیشتر در طراحی سربرگ گفته میشود که تا آنجایی که‌‌ می‌شود زمینه سربرگ عاری از هر گونه طرح و رنگی باشد تا نوشته روی سربرگ به وضوح خوانده شود.از انجایی که بعد از چاپ سربرگ ، سربرگ توسط عوامل شرکت پر میشود و زمینه سفید نوشته‌‌ می‌شود پیشنهاد میشود از المان‌ها و طرح‌ها در وسط سربرگ در موقع طراحی استفاده نشود.در بعضی مواقع‌‌ می‌توان برای استفاده و نشان دادن رنگ های سازمانی سربرگ دورو چاپ کرد و پشت آن از رنگ سازمانی استفاده کرد.
آرم یا لوگو شرکت ، نام شرکت ، شماره ثبت و تاریخ ، شماره پیوست و نشانی و اطلاعات تماس اطلاعاتی هستند که باید در طراحی یک سربرگ لحاط گردند .
توصیه‌‌ می‌شود در طراحی سربرگ‌ها از فونت های با سایز بزرگ استفاده نوشد ، سایز استاندارد فونت در سربرگ‌ها بین ۱۰ تا ۱۴‌‌ می‌باشد.
طراحی سربرگ مسلزم حرفه‌ای بودن در زمینه طراحی سربرگ است و این کار هر چقدر توسط طراح حرفه‌ای تری انجام شود در آخر بهره بری بیشتری میتواند برای شرکت به ارمغان بیاورد.

پاکت نامه چیست ؟

پاکتی مخصوص به شرکت و موسسه خاص که درآن اوراق اداری آن موسسه به سازمانها و ادارات مختلف برده میشود . معمولاً در طراحی پاکت باید توجه داشت تا حد امکان از قرار دادن عکس و به ویژه نوشتار در پشت پاکت قسمت بالا سمت راست اجتناب شود زیرا این محدوده در تمام دنیا برای الحاق تمبر پیش بینی شده است و در صورت نادیده گرفتن این موضوع از سوی طراح به کاربرد پاکت نامه لطمه وارد میشود .
معمولاً ابعاد پاکت نامه براساس سربرگ تعیین ابعاد میشود . از طول آن حدود یک سانتیمتر یا بیشتر و از عرض آن براساس حدود یک سوم بلندای سربرگ به اضافه حدود یک سانتیمتر است .
از زمان های نه چندان دور از پاکت نامه برای ارسال نامه های خود استفاده میکردند.
از مزایای این پاکت‌ها این بود که نامه جنبه رسمیت پیدا میکرد و از آنها برای بسته بندی استفاده میکردند
چاپ پاکت همیشه با چاپ تمبر و زدن روی نامه همراه بوده است.بصورتی که برای رسمی شدن نامه روی پاکت آن نسبت به هر کشور و منطقه تمبر مخصوص خود را میزدند.
چاپ پاکت مخصوص نامه ، چاپ  و ساخت پاکت اداری A4 ، طراحی و چاپ پاکت های A3 و  A5 و نامه از متداول ترین پاکت های موجود هستند.
امروزه پاکت‌ها کمتر استفاده میشوند بدلیل پیشرفت بشر امروزه از وسایل مانند اینترنت و … برای ارسال نامه‌ها استفاده میشوند اما هنوز پاکت های اوراق رسمی و دفاتر ثبت پاکت های عروسی رواج خاص خودشون رو دارا‌‌ می‌باشند.
ماشین های تولید پاکت چه ساختاری دارند و چگونه عمل‌‌ می‌کنند؟
تولید پاکت نوعی عملیات تبدیلی محصوب‌‌ می‌شود که با استفاده از ماشین های تاکنی و چسب زنی صورت‌‌ می‌گیرد. در تولید پاکت از کاغذ های رول یا ورقی استفاده‌‌ می‌شود. در روند تولید پاکت به روش رول، شش مرحله اصلی وجود دارد:
رول کاغذ باز شده و ابتدا رنگ پوششی (Ooaque) و سپس رنگ های رویی بسته به تعداد برج های چاپ در دوطرف آن چاپ‌‌ می‌شود.
رول چاپ شده برش پنجره ای‌‌ می‌خورد
سپس لایه نازکی از چسب به نقاط مورد نظر آن تغذیه‌‌ می‌شود.
طی چند برش، شکل گسترده پاکت‌ها بدست آمده و سپس از هم جدا‌‌ می‌شوند.
درزها چسب‌‌ می‌خورند و کار برای رسیدن به شکل نهایی تا‌‌ می‌خورد.
چسب به لبه در پاکت خورده و سپس خشک‌‌ می‌شود.

 کارت ویزیت چیست؟

 کارت ویزیت کارتی برای شناسایی و معرفی شغل و حرفه افراد حقیقی و حقوقی است که در یک برخورد کوتاه بین دو نفر رد و بدل شده و به یک معارفه اجمالی و کوتاه میانجامد و یک آشنایی کوتاه و کلی به مخاطب داده و میتوان با توجه به شغل و حرفه مورد نظر و سلیقه طراح و سفارش دهنده ابعاد آنرا افقی و عمودی انتخاب کرد که البته نوع افقی آن از لحاظ ترکیب بندی بسیار مناسب تر است .
بهترین و اساسی ترین ابزاری است که برای معرفی و اطلاع رسانی شغل و پیشه خود باید همیشه و در هر مکان و زمانی به همراه داشته باشیم. چاپ کارت ویزیت یکی از اولین و بهترین کارهای است که برای پیشرفت،اعتبار دادن و معرفی کردن کسب و کار خود باید انجام دهیم . شما کارت ویزیت را به مخاطبان و مشتریان احتمالی خود خواهید داد تا اطلاعات لازم برای تماس با شما را در کارت ویزیت شماداشته باشند.
همچنین‌‌ می‌توانید کارت ویزیت را داخل نامه‌ها بیندازید یا بوسیله کارت ویزیت خودتان و کارتان را به دیگران معرفی کنید. همچنین اگر در روزنامه‌ها و پیک های محلی تبلیغات‌‌ می‌کنید، کارت ویزیت شما‌‌ می‌تواند یک کپی آماده برای صفحاتی باشد که تبلیغات شما در آن چاپ‌‌ می‌شود.
مهم نیست که‌‌ می‌خواهید از کارت ویزیت خود در چه جایی استفاده  داشته باشید، مهم این است که این کارت ویزیت باید کاملاً خوانا، حرفه ای، و جذاب باشد و به مشتریان و مخاطبان کمک کند  به خاطر بیاورند که شما که هستید؟، شغل شما چیست؟ و چطور و چگونه میتوانندبا شما تماس داشته باشند.
چاپ کارت ویزیت سلفون مات از جمله کارت ویزیت های مقرون به صرفه و شیک‌‌ می‌باشد.
این نوع کارت ویزیت بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ‌‌ می‌شود. سپس بر روی آن روکشی از سلفون مات یا براق قرار‌‌ می‌گیرد که موجب استحکام بیشتر کارت ویزیت نسبت به رطوبت و‌‌ می‌شود.
امکان ارایه خدمات یووی موضعی ، طلا کوب و یا نقره کوب ، امباس (برجسته سازی) روی سلفون امکان پذیر است.
معمولاً سایز مورد استفاده و استاندارد کارت ویزیت  ۶ در ۹ سانتی متر‌‌ می‌باشد  که بسته به سلیقه آنرا کم و زیاد کرده و هیچ محدودیتی در اندازه نخواهد داشت .
کارتهای ویزیت با آنکه حجم کم و کوچکی داشته ولی برعکس خیلی مهم است و دارای اهمیت فوق العاده‌ای است.
 در طراحی کارت ویزیت باید یک مورد خیلی مهم را در نظر داشت و آن هم فضاهای خالی تر در دو طرف کارت که به عنوان دستگیره استفاده میشود . که در زمان رد و بدل کردن کارت قسمت های اصلی کارت در زیر دست اشخاص مخفی شود و کل کارت و کل مفاهیم مورد نظر در یک نگاه دیده شود .
کارتهای ویزیت معمولاً دو مورد هستند
– کارت های اداری
– کارتهای شخصی که معمولاً اطلاعاتی از قبیل آدرس ،اسم و فامیل و فعالت و خدمات ، شماره تلفن و گاهی اوقات سایت هم آورده میشود . و اگر دارای آرم باشد از آرم مورد نظر در کارت ویزیت حتماً استفاده میشود .
نکته مهم دیگر در طراحی کارت ویزیت این است که یک کارت باید سالم و فضایی سالم و دارای سفید خوانی زیاد باشد و در مورد استفاده از تصاویر و رنگ باید نظر طراح را نیز جویا شد و یک کارت نباید آنقدر شلوغ باشد که اصل موضوع و فونتهای به کار رفته خوانده نشود .برای چاپ کارت ویزیت مانند چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور  عموماً از چاپ افست ( ۴رنگو ( چاپ دیجیتال و کمتر از همه از چاپ سیلک استفاده میکنند و معمولاً بر روی مقواهای مختلف اعم از گلاسه ، مات استفاده میشود .
نوع طراحی کارت ویزیت بستگی به موضوع شغل ، براق ، مقواهای بافت دار ، پلاستیکهای فشرده و پرس شده چاپ میشود و بسته به نوع فعالیت گاهی اوقات از مقواهای گرم پایین نیز استفاده میشود . ولی عموماً کارتهای اداری دارای روکش ورنی میباشند .
اندازه کارت ویزیت های عمومی ۴٫۸ در ۸٫۵ سانتی متر‌‌ می‌باشد و رزولوشن آن ۳۰۰ دی پی‌ای میباشد همچنین برای استفاده از رنگهای مختلف باید دقت کرد زیرا بعضی از رنگها مانند بنفش و سرمه‌ای از زیر چاپ ممکن به رنگ دلخواه در نیایند .همچنین کارت های ویزیت با جنس کتان یا سلفون مات باید در انتخاب رنگ دقت بیشتر کرد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد کارت ویزیت و قیمت چاپ کارت ویزیت و نمونه کار کارت ویزیت‌‌ می‌توانید به صفحه طراحی و چاپ کارت ویزیت مراجعه فرمایید

کاغذ یادداشت چیست ؟

معمولاً در صنعت چاپ هیچ مقدار از کاغذ بیهوده دور ریخته نمیشود .معمولاً از فضاهای مربع و به اصطلاح پرت کاغذ ، کاغذ یادداشت تولید شده و ابعاد خاصی هم نداشته و در طراحی کاغذ یادداشت از عنوانهای رسمی و مطالبی که یک شیوه رسمی به آن بدهد استفاده نمیشود و تنها به آوردن یک شماره تلفن اکتفا کرده .
کاغذ چیست ؟
درحقیقت کاغذ لایه‌ای متشکل ازمواد خام فیبری ، چه طبیعی چه مصنوعی، که در قالب خمیر تهیه‌‌ می‌شود و نوع و مورد استفاده آن براساس ترکیبات شیمیایی و گونه های چوبی که در آن استفاد‌‌ می‌گردد، تعیین‌‌ می‌شود.
شناخته شده ترین ماده چاپی کاغذ است.
کاغذ از پرمصرف ترین مواد اولیه چاپ است. تقریبا تمام کارهای چاپی با استفاده از کاغذ چاپ‌‌ می‌شوند. کاغذ در طول تاریخ پیدایی خود تا کنون، پیوسته اصلی ترین و پایدارترین ابزار انتقال اندیشه بشری بوده است.
مصریان باستان اولین قومی بودند که از مغز نوعی نی به نام (پاپیروس) کاغذ به روایت تاریخ، ساختند.
مرغوب ترین کاغذها از جنس پنبه و کتان‌‌ می‌باشند. در درجه دوم کاغذهای ساخته شده از چوب و در درجه سوم کاغذهای ساخته شده از نیشکر قرار دارند.
بخش عمده‌ای از هزینه های یک سفارش چاپی مربوط به کاغذ است که در بعضی از موارد تقریبا بیش از نیمی از کل هزینه تولید را شامل‌‌ می‌شود
 

 کاغذ تحریر چیست و کاربرد آن در چاپ ست اداری کجاست ؟

معمولی ترین نوع کاغذ مصرفی در بازار که بیشتر در گراماژ ۷۰ الی ۹۰ گرم استفاده میگردد . سطح آن هیچگونه پوشش اضافی ندارد.
کاغذ تحریر همان است که در چاپ کتاب و کاتالوگ استفاده های زیادی دارد . این کاغذ همانند کاغذ روزنامه از خمیرهای مکانیکی ساخته‌‌ می‌شود با این تفاوت که برای بالا بردن سطح ظاهری و کیفیت پذیری چاپ بالاتر بر روی آن درجات مختلفی از آهار زنی و پوشش دهی پیاده‌‌ می‌شود.
کاغذ تحریر بر اساس مطالبی که قرار است رویش چاپ بشود در کیفیت متغیر است. مثلا برای چاپ کتاب های جیبی ارزان قیمت از کاغذ های کالیبر استفاده‌‌ می‌شود که سنگین تر از موارد مشابه است یا مجلات معمولی که در ساخت کاغذشان از ۵۰ درصد خمیر مکانیکی استفاده‌‌ می‌شود که در بعد از ساخت اولیه پوششی بر آن نهاده شده و براق سازی‌‌ می‌شود تا یک سطح سفید و خوب برای چاپ به دست دهد.
کاغذهایی که معمولاً برای چاپ به روش افست و برای تهیه سربرگ از آن‌ها استفاده‌‌ می‌شود و برای نوشتن با خودکار مناسب‌‌ می‌باشد. در ساخت این کاغذ از خمیر چوب استفاده‌‌ می‌شود، اما به جای استفاده از روش مکانیکی، روش شیمایی تولید‌‌ می‌کنند مقدار خمیر شیمیایی مصرفی در این روش تقریبا ۹۰ درصد است.
این نوع کاغذ از استحکام و رنگ خوبی برخوردار است و عموما به عنوان کاغذ تحریر، کاغذ فتوکپی و عموم مجله استفاده‌‌ می‌شود. این نوع کاغذ را باید در ردیف کاغذهای سبک و مناسب برای سربرگ های اداری، تحریر و تایپ دانست. گرماژمعمول کاغذ های تحریر معمولا  از ۷۰ گرم تا ۱۰۰ گرم را‌‌ می‌باشند
برخی از مشتریان ما

مرکز فوریت های چاپ تبریز
 

ارائه کلیه خدمات چاپ با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های چاپ و صحافی در سریعترین زمان و با بالاترین کیفیت در شمالغرب کشور

ارتباط با ما
ارتباط با ما
دفتر مرکزی : تبریز - خیابان شریعتی جنوبی - روبروی پاساژ کریستال - ساختمان 69 - طبقه اول - واحد یک
تلفن های تماس : 8005 3553 041   -   8004 3553 041
اشتراک در خبرنامه
برای اطلاع از آخرین تغییرات قیمت، مشخصات خود را وارد کنید.
ایمیل
موبایل
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز فوریت های چاپ تبریز‌‌ می‌باشد
chap115.irchap115.ir - زاشح115.هق - صصص.زاشح115.هق